Proč pravidelně přezouvat pneu?

K přezouvání pneumatik existuje hned několik dobrých důvodů. Tím nejpodstatnějším ovšem je, že s vhodně zvolenými pneumatikami jezdíte mnohem bezpečněji.

Chráníte svůj život a výrazně šetříte peněženku

Povrch vozovek v letních a zimních měsících se zásadně odlišuje. Letní a zimní pneu proto mají odlišnou tvrdost i přilnavost k vozovce. Pravidelnou výměnou navíc chráníte pneumatiky před rychlým opotřebováváním.

Výměnu pneumatik nám navíc nařizuje zákon. Od 1. listopadu do 31. března máme povinnost jezdit výhradně na zimních pneumatikách, a to ve chvíli, kdy je na vozovce souvislá vrstva sněhu či námrazy nebo lze takovou situaci předpokládat.

Životnost pneumatik výrobci často udávají v délce deseti let. Ale aby vám skutečně deset let vydržely, je nutné je pravidelně kontrolovat a zajistit, aby nedocházelo k přetížení vozidla.

Budete-li například v létě jezdit na zimních pneumatikách, riskujete tím život (protože se brzdná dráha v teple prodlužuje v návaznosti na nižší přilnavost k vozovce) a zatěžujete i svou peněženku, protože si jízdou na zimních pneu zvyšujete spotřebu paliva.

Kvalitní pneuservis (Praha 10) za rozumnou cenu

Pokud se tedy chystáte pořídit si nové nebo ojeté pneu, obraťte se například na firmu Autopneu Novák s.r.o. Tento pneuservis na Praze 10, ale i v celé Praze patří k těm nejspolehlivějším. Nejenže si tu zakoupíte pneumatiky, ale také si sem můžete zajet na servis. Měření a seřízení geometrie kol Praha, ale i jiná města nabízejí téměř na každém rohu. Ne všechny servisy jsou však poctivé a mají zodpovědné zaměstnance. Autopneu Novák s.r.o. však dělá pro bezpečí a spokojenost zákazníků maximum. Neváhejte se objednat online, třeba ještě dnes. Případně si můžete do servisu rovnou zajet. Aktuální ceník najdete přímo na stránkách firmy.

Související články

Back to top button